NYDIG pozyskuje 200 milionów dolarów od partnerów strategicznych, podczas gdy całkowity depozyt bitcoinów przekracza 1 miliard dolarów

NYDIG i jego partnerzy strategiczni będą współpracować nad inicjatywami związanymi z Bitcoinem po rundzie finansowania w wysokości 200 milionów dolarów.

New York Digital Investment Group ogłosiła zakończenie rundy finansowania w wysokości 200 milionów dolarów kapitału na rozwój dla inicjatyw biznesowych związanych z Bitcoinem ( BTC ).

Rundę finansowania prowadzili między innymi partnerzy strategiczni NYDIG Morgan Stanley, Stone Ridge Holdings Group, Soros Fund Management i MassMutual

NYDIG, dostawca technologii związanych z Bitcoinem i usług inwestycyjnych, będzie współpracował ze swoimi partnerami strategicznymi przy stosowaniu rozwiązań skoncentrowanych na Bitcoinie w branży ubezpieczeniowej, bankowej i czystej energii. Współzałożyciel i CEO NYDIG, Robert Gutmann, powiedział :

„Firmy biorące udział w tej rundzie to nie tylko inwestorzy – to partnerzy, z których każdy jest nam znany od lat. NYDIG będzie współpracować z tymi firmami nad strategicznymi inicjatywami związanymi z Bitcoinem, obejmującymi zarządzanie inwestycjami, ubezpieczenia, bankowość, czystą energię i filantropię. ”

Po serii głośnych przejęć Bitcoinów przez różne podmioty instytucjonalne , Gutmann powiedział, że ostatnie partnerstwa były znakiem, że nadeszła instytucjonalna adopcja Bitcoin

„Te partnerstwa nie pozostawiają wątpliwości, że nadeszło instytucjonalne przyjęcie Bitcoina, a ponadto NYDIG jest partnerem z wyboru dla poważnych firm świadczących usługi finansowe o najwyższych standardach powiernictwa i staranności” – powiedział Gutmann, dodając: „W nadchodzących miesiącach i kwartałach , zwróć uwagę na eksplozję innowacji w produktach i usługach Bitcoin dostarczanych przez NYDIG we współpracy z naszymi nowymi inwestorami. ”

NYDIG ogłosił również w poniedziałek, że wśród ubezpieczycieli na życie, dożywotnich oraz majątkowych i wypadkowych, którzy korzystają z jej platformy, ponad 1 miliard dolarów inwestycji w Bitcoiny jest obecnie przechowywanych w ramach instytucjonalnej usługi powierniczej.

Założyciel i prezes wykonawczy NYDIG, Ross Stevens, powiedział, że ostatnia runda finansowania od inwestorów instytucjonalnych była dobra dla firmy i BTC. „Jestem podekscytowany tym, co ta grupa niesamowitych inwestorów będzie oznaczać dla NYDIG, ale szczególnie dla Bitcoina” – powiedział Stevens.